محصولات سلامت و محصول سالم

داروی گیاهی

محصولات سلامت و محصول سالم تفاوتهایی با هم دارند. محصول سلامت به محصولی می‌گوییم که در آفرینش سلامت نقش داشته باشد. محصول سالم به محصولی می‌گوییم که یا ارگانیک باشد یعنی بر اساس نظام ارگانیک اطمینان حاصل کنیم که در هیچ دوره ای از کاشت، داشت و برداشت و فرآوری و بسته بندی با مواد شیمیایی و آلوده کننده در تماس نبوده باشد یا پس از طی دوره معینی سطح مواد شیمیایی حاصل از سم و کود در حد سالم قرار گیرد. 1

بدیهی است که محصول سلامت یا همان گیاه دارویی باید خودش سالم و عاری از مواد شیمیایی باشد تا بتواند سلامت آفرین باشد. متخصصان راجع به خواص میوه‌ها و سبزی‌ها مطالب بسیاری نوشته‌اند. برخی از این ویژگیهای درمانگری را این در صفحه اختصاصی سرباغ درج کرده‌اند. همه می‌دانیم که گیاهان دارویی یا همان محصولات سلامت در جغرافیای خاص می‌رویند. اغلب آنها در ارتفاعات بالای 2000 متر ، کویر خشک و به طور طبیعی رشد می‌کنند.متخصص شرکت دانش بنیان گیادارو تربت حیدریه می گوید:

گیاهی که توانسته در شرایط دشوار طبیعی دوام بیاورد معجزه درمانگری را با خود به ارمغان می‌آورد.

گیاهی که به زحمت به آب و مواد غذایی دسترسی پیدا کند نکات مثبت تقویت شده و برجسته داشته و توانایی‌هایی ویژه خواهد یافت. به همین خاطر است که می‌بینیم سوداگران از نامهایی نظیر پرتقال کوهی، عسل کوهستان و … به عنوان تبلیغ استفاده می‌کنند.

امروزه کرم‎‌‌های دارویی زیادی در بازار موجود است که همگی از محصولات سلامت استفاده می‌کنند.

هدف سیستم تأمین غذایی سرباغ در دسترس قراردادن غذای سالم در یک اکوسیستم طبیعی است. مشارکت دیجی طب و سرباغ در راستای تسهیل در دسترسی به محصولات سلامت است.

منابع

1- مقاله آیا محصول سالم با محصول ارگانیک تفاوت دارد؟ دانشگاه شیراز
2- سایت دیجی طب

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    منوی اصلی